KONTENJAN VE BURSLAR

Çankaya Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünde öğrenciler LYS giriş sıralamalarına göre burs alabilmektedirler. Bu burslar kapsamında öğrencilerin öğrenim ücretlerinin bir kısmı ya da tamamı karşılanmaktadır. Buna göre kontenjanlar ve burslar aşağıdaki tabloda verilmiştir:

BURS TÜRÜ
KONTENJAN TÜRÜ
PUAN TÜRÜ
%100
8
Sayısal (MF4)
%50
40
Sayısal (MF4)Bu bursların yanı sıra, türkiye genelinde ilk 2000 içerisinde olan öğrencilere verilen üstün başarı bursu; Tübitak tarafından tespit edilen bilimsel yarışmalarda dereceye girenlere verilen bilim bursu; terör şehidi ya da gazisi çocuğu olanlara şehit ve gazi çocuğu bursu bulunmaktadır.

Burslara ek olarak da öğrenciler üniversideki akademik başarıları ölçüsünde, %50'ye varan akademik başarı indirimi, üniversitemiz dahilinde gerçekleştirilen spor faaliyetlerinde başarı gösterenlere sağlanan sporda başarı indirimi, üniversitemizde kardeşlerin bir arada okuması durumunda verilen kardeş indirimi, üniversitemiz mezunlarına sağlanan mezun indirimi, Arı Okulları mezunlarına sağlanan Arı Okulları indirimi ile Çankaya Üniversitesi'nde tam zamanlı çalışan akademik ve idari personelin bakmakla yükümlü olduğu çocuklarına sağlanan Çankaya Üniversitesi personel çocuğu indirimleri bulunmaktadır.

Birden fazla burs ve indirim alan öğrenciler için bütün bu indirimler ve burslar sıralı bir şekilde öğrenim ücretlerine uygulanır ya da para ödemesi yapılır.