×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Çankaya Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Lisansüstü Bursiyer Öğrenci Başvuruları ve Değerlendirilmesi:

 

Lisansüstü bursiyer öğrenci olarak Mekatronik Mühendisliği bölümünde çalışmak isteyen öğrencilerin 10 Eylül 2021 saat 17:00’a kadar Mekatronik Mühendisliği Bölümü sekreterliğine bir dilekçe ve gerekli evraklarla (transkript, öğrenci belgesi) elden başvurmaları gerekmektedir.

Yapılacak olan başvurularda aranacak şartlar

  • Çankaya Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yapıyor olmak ya da 17 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek yüksek lisans sınavı değerlendirmesi sonucu Mekatronik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almaya hak kazanmış olmak.
  • Çankaya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstütüsü’nün aşağıda verilen linkte belirtilen lisans üstü burslu öğrenci olabilme şartlarını sağlıyor olmak

 

http://fbe.cankaya.edu.tr/lisansustu-burslu-ogrenci-basvuru-sartlari/

 

Başvurularda yapılan değerlendirme sonucu şartları sağlayan adaylar 20 Eylül 2021 Pazartesi günü yapılacak yazılı ve sözlü sınavlarına girmeye hak kazanacaktır.

Yazılı Bilim Sınavı ve Mülakat: 20 Eylül 2021 Pazartesi. Yazılı (Saat: 09:30) ve sözlü (Saat: 12:00) sınavlar çevrim içi uzaktan gerçekleştirilecektir.

Sınavlar için gereken uzaktan çevrimiçi bağlantı bilgileri adaylarla daha sonra paylaşılacaktır.

Not: Başvuru için gerekli olan Yabancı Dil puanını sağlayamayan adayların Ana bilim dalı başkanlığına başvurmaları halinde 14-15 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşecek olan yabancı dil sınavına girmelerine imkan tanınacaktır.10 Eylül 2021 tarihine kadar Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığına Dil sınavıyla ilgili başvuru yapılabilir.